تلاش دشمن برای جدایی مردم از ولایت و امامت است

تاریخ ارسال:ج, 11/13/1396 - 21:42
آیت الله میرباقری
حجت الاسلام والمسلمین میر باقری:

به گزارش خبرنگار ضیاءالصالحین به نقل از حوزه، حجت الاسلام والمسلمین میر باقری، امروز در مراسم ایام شهادت حضرت فاطمه (سلام الله علیها) که با حضور  آیت الله العظمی وحید خراسانی و اقشار مختلف مردم در دفتر معظم له درقم برگزار شد گفت: مهمترین حقیقتی که به وسیله پیامبر(صلی الله علیه وآله وسلم) عنوان شد، همراهی مردم با عترت و قرآن است و کسانی که این دو حقیقت را یافتند، به حقیقت توحید و امام راه یافته و هدایت شدند.
این استاد حوزه عنوان کرد: شاید دلیل اینکه هیچ عملی بدون همراهی با امام مقبول نیست همین است که همراهی با معصوم (علیهم السلام)است و شرط پذیرش همه اعمال است.
وی افزود: از اهل بیت (علیهم السلام)بیان شده که قرآن ظَهر و بطن دارد و همه اینها بیانگراین حقیقت است که مناط همه محرمات این است که ما را به تولی و بیزاری از دشمنان اهل بیت (علیهم السلام)توجه دهند، چون هدف دشمن این است که انسانها از حقیقت منحرف شوند و ظاهر و باطن، اعمال و نور، همان اهل بیت (علیهم السلام)می باشند.
حجت الاسلام والمسلمین میر باقری اظهار داشت: همه تلاش دشمن این است مردم به امام نرسند و اگر به امام نرسند از سایر مناسک یعنی قرآن هم جدا می شوند. اگر کسی از قرآن جدا شده باشد، حتی اگر مدعی قرآنی بودن باشد، چون از امام (علیه السلام)جدا شده، قرآن را نهی می کند.
وی افزود: همه تلاش دشمن  این بود مردم بعد از رحلت پیامبر(صلی الله علیه وآله وسلم) همراه با امام نشوند، از امام جدا شوند و اگر راه امام بسته شود، راه رسیدن به همه حقایق و مناسک دیگر بسته می شود. در حقیقت باب توحید از باب امام می گذرد و رابطه بین امت و خدا و قرآن از باب امام می گذرد و جزء این راه، حقیقتی نیست.
رئیس فرهنگستان علوم اسلامی گفت: حقیقت به توحید، عمل واحد است که جای گزین ندارد و آن عمل واحد، اخلاص در ولایت اهل بیت (علیهم السلام)است و این عمل با هیچ مرتبه ای از شرک حتی خفی سازگاری ندارد.
وی افزود: اگر شرک در ولایت نباشد در توحید و سایر عبادت شرک نخواهد بود. اخلاص در این باب ولایت، باعث اخلاص در باب توحید و رسیدن به عالی ترین درجات می شود و دشمن این مسئله را فهمیده و سرمایه گذاری وسیعی کرده تا مردم از امام جدا شوند و حوادث عاشورا دقیقا اشاره به همین مسئله است.
حجت الاسلام والمسلمین میرباقری اظهار داشت: نمازی که بدون ولایت باشد مقرب نیست، نمازی که پشت سر عمرسعد خوانده می شود، مقرب نیست.
عضو خبرگان رهبری بیان کرد: حضرت زهرا(سلام الله علیها) تنها کسی بودند که متصل کننده این حلقه هستند و با فداکاری و جان فشانی تلاش کردند، باب توحید به باب ولایت و امامت متصل شود و این حلقه از بین نرود و به میدان آمدن حضرت زهرا(سلام الله علیها) به میدان آمدن امام حسن و امام حسین (علیه السلام)است.
رئیس فرهنگستان علوم اسلامی گفت: فاطمه، فاطمه نامیده شد؛ چون با برگشت ایشان به میدان، توطئه دشمن قطع شده است و عهد امام حسین (علیه السلام) در ادامه همین عهد است. بنابر این ابتلاء تنها مختص به امام حسین (علیه السلام)نیست همه اهل بیت (علیهم السلام) دچار ابتلا شدند و در رأس ابتلا حضرت زهرا(سلام الله علیها) قرار دارد.
وی افزود: در روایت آمده« شمس، حضرت علی (علیه السلام)و ضحی، دوران حضرت مهدی (علیه السلام)است و حقیقت ولایت آن زمان مشخص می شود. اقدام حضرت زهرا(سلام الله علیها) و شب قدر تا دوران ظهور و مطلع فجر ادامه دارد، هر کسی از این حقیقت جدا نشود، در دایره مطلع الفجر و دایره حقیقت توحید و ولایت قرار خواهد گرفت.
حجت الاسلام والمسلمین میر باقری اظهار داشت: این اقدام بزرگ آن بانو، عالم را، وارد وادی بزرگتری کرده است، اگر حقیقت اخلاق، تهذیب نفس حتی حقیقت جمادات با تولی و تبری است. به همین دلیل است. حضرت زهرا(سلام الله علیها) با حرکت خود مردم را به گوهر ولایت معصوم (علیهم السلام)و تولی و تبری  متصل کردند و باعث هدایت شدند. این تولی و تبری از قلب شروع و باعث روشنایی در باطن انسان می شود. برای این تحقق این امر باید انسان از همه لغزشها و زشتیهای درون پاک شود.
رئیس فرهنگستان علوم اسلامی گفت: باید تبری و تولی از عمق باشد و از ظاهرِ ظاهر تا باطنِ باطن اتفاق بیافتد. اگر از اسم و نام معاویه دوری کردیم، باید از غذای او دوری کنیم تا به حقیقت تولی و تبری برسیم.
این استاد حوزه عنوان کرد: تنها راه ورودی به این حقیقت، حضرت زهراو توجه به مصیبت این بانو است. به هر اندازه ای که به مصیبت حضرت زهرا(سلام الله علیها) توجه می شود، به همان اندازه ورود به باب حقیقت، محقق تر می شود.

 

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.