وبلاگ ziaossalehin.ir

ویژه نامه روز بصیرت / حماسه 9 دی

تاریخ ارسال:ي, 10/09/1397 - 22:54

نهم دی فراموش نشدنی است. هر کسی که بخواهد در جهت تضعیف حکومت اسلامی و ولایت فقیه اقدام و حرکتی انجام دهد را به رسمیت نمی شناسیم. مصداق بارز فتنه این است که علیه ولی امر مسلمین، کسی که همه اهل خبره و علما او را به ولایت امر انتخاب کردند، بیاییم در مقابل او بایستیم و قصد براندازی نظام داشته باشیم.

تصویر کوچک(اجباری): 

ویژه نامه فتنه گران قانون گریز / فتنه 88

تاریخ ارسال:ي, 10/09/1397 - 06:57

در فتنه ی ۸۸ یکی از این شبکه های اجتماعی - که میتوانست عامل فتنه و فتنه گران قرار بگیرد - احتیاج به تعمیر داشت؛ دولت آمریکا از او خواست تعمیراتش را عقب بیندازد؛ امیدوار بودند که بتوانند با این کارهای رسانه ای و شبکه ی فِیسبوک و توییتر و امثال اینها، نظام جمهوری اسلامی را براندازند؛ خیالهای احمقانه ی خام! لذا نگذاشتند تعمیراتش را در آن برهه انجام بدهد، گفتند تأخیر بینداز، فعلاً بِرِس به این کار واجب تر. همه ی وسائل و ابزارها را به خط کردند در مقابل نظام جمهوری اسلامی

تصویر کوچک(اجباری): 
فتنه

ویژه نامه حضرت عیسی روح الله

تاریخ ارسال:چ, 10/05/1397 - 05:04

حضرت مسیح بشارت به آمدن «فارقلیط» داد. این واژه یونانی و در اصل «پرکلیتوس» است (به کسر پ و ر) چون معرب شد «فارقلیط» شد. پرکلیتوس کسی است که نام او بر سر زبان ها باشد و همه کس او را ستایش کنند، و معنای «احمد» همین است. حتی معنای تفضیلی که در «احمد» (یعنی ستوده تر) است و در «محمد» نیست، از کلمه «پرکلیتوس» یونانی نیز فهمیده می شود. مسیحیان امروز به جای این کلمه در ترجمه های انجیل «تسلی دهنده» می آورند و خوانندگان هر جا این کلمه را دیدند بدانند در اصل انجیل به جای آن کلمه «فارقلیط» است و به عقیده مسیحیان کلمه «پرکلیتوس» (به فتح پ و ر) است. گفته اند اگر به کسر این دو حرف بود به معنای «احمد» بود چون به فتح است به معنای تسلی دهنده است.

تصویر کوچک(اجباری): 

ویژه نامه خاتم الاوصیاء/9 ربیع الاول

تاریخ ارسال:ج, 08/25/1397 - 13:09

نهم ربیع الاول هر سال هجری قمری، مصادف با آغاز امامت خورشید درخشانِ جهانِ بشریّت و مرواریدِ فروزانِ اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام احیاگر معالمِ دین و نابود کننده ی ظلم و ستم و شوکتِ تجاوزکاران و برقرار کننده ی حکومت عدل در سرتاسر جهان و بزرگ منادی توحید و عدالت و وارث راستین پیـامبر اعـظم صلی الله علیه و آله و ائمـه معصـومین علیهم السلام حضرت حجت بن الحسن العسکری، مهدی موعود علیه السلام است. منتظران واقعی مهدی علیه السلام در طول تاریخ انتظار و هم اکنون به دنبال تحقق عدالت راستین درونی و بیرونی هستند که لازمه این چنین عدالتی، امید، تحرک، شور، حماسه، مقاومت، نفی باطل و طلب حق، خروش، صلابت و قیام (ضد قعود و سکون) به همراه اعتقاد صحیح توحیدی، محمّدی، علوی و عمل به واجبات و ترک محرمات می باشد.

تصویر کوچک(اجباری): 
امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

ویژه نامه فروغ آفتاب یازدهم/ امام حسن عسکری علیه السلام

تاریخ ارسال:چ, 08/23/1397 - 17:18

حضرت امام حسن عسكری( عليه السلام) فرمود: همانا خداوند متعال، حجّت و خليفه خود را براى بندگانش الگو و دليلى روشن قرار داد، همچنين خداوند حجّت خود را ممتاز گرداند و به تمام لغت ها و اصطلاحات قبائل و اقوام آشنا ساخت و أنساب همه را مى شناسد و از نهايت عمر انسان ها و موجودات و نيز جريات و حادثه ها آگاهى كامل دارد و چنانچه اين امتياز وجود نمى داشت، بين حجّت خدا و بين ديگران فرقى نبود

تصویر کوچک(اجباری): 
امام حسن عسکری علیه السلام

ویژه نامه معین الضعفا ( یاری دهنده ضعیفان)/ امام رضا علیه السلام

تاریخ ارسال:س, 08/15/1397 - 21:42

سر انجام مامون(علیه اللعنة) تصمیم به قتل امام گرفت، زیرا دریافته بود که به هیچ روی نمی تواند امام را آلت دست خویش قرار دهد، و عظمت امام و توجه جامعه نسبت به آن گرامی نیز روز افزون بود، و با تمام کوششهای مامون که مایل بود بر شخصیت اجتماعی امام لطمه یی وارد سازد، شخصیت و احترام امام روزاروز اوج بیشتری می گرفت، و مامون می دانست هر چه وقت بگذرد حقانیت امام و تزویر مامون بر ملاتر می شود، و از سوی دیگر عباسیان و طرفداران آنان از عمل مامون در واگذاری ولیعهدی خود به امام، ناراضی بودند و حتی به عنوان مخالفت در بغداد با «ابراهیم بن مهدی عباسی» بیعت کردند، و بدین ترتیب حکومت مامون از جهات مختلف در خطر قرار گرفته بود، لذا پنهانی در صدد نابودی امام بر آمد و او را مسموم ساخت تا هم از امام خلاصی یابد و هم بنی عباس و طرفدارانشان را به سوی خود جلب کند.

تصویر کوچک(اجباری): 
امام رضا علیه السلام

ویژه نامه اعتکاف؛ فصلی برای رویش

تاریخ ارسال:ج, 01/10/1397 - 22:36

مسئله اعتکاف ريشه در تاريخ قبل از اسلام داشته به طوری که قرآن کريم در موارد زيادی از اين اصطلاح برای ديگر اديان استفاده کرده است.

تصویر کوچک(اجباری): 
اعتکاف

ویژه نامه روز پدر، روز مرد

تاریخ ارسال:ج, 01/10/1397 - 22:23

امام على عليه السلام :
ثَلاثٌ لايُستَحيى مِنهُنَّ: خِدمَةُ الرَّجُلِ ضَيفَهُ وَ قيامُهُ عَن مَجلِسِهِ لأَبيهِ وَ مُعَلِّمِهِ و َطَلَبُ الحَقِّ وَإن قَلّ؛

تصویر کوچک(اجباری): 
روز پدر

ویژه نامه آداب خواب و سحرخیزی

تاریخ ارسال:ش, 01/04/1397 - 16:18

سحر از حدود یک ساعت و نیم قبل از اذان صبح شروع می شود و با اذان صبح به پایان می رسد. بیدار ماندن در این زمان، علاوه بر فواید طبی بر جسم انسان، تاثیرات زیادی بر رشد روحی و معنوی او دارد؛ تا جایی که تمام عرفا و بزرگان، رشد عقلانی و روحانی خود را حاصل بیداری و مناجات در این زمان می دانند.

تصویر کوچک(اجباری): 
خواب و سحرخیزی

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت عالم بزرگوار مرحوم آیت الله نصرالله شاه‌ آبادی را تسلیت گفتند

تاریخ ارسال:چ, 12/23/1396 - 02:15

تصویر کوچک(اجباری): 
آیت الله شاه آبادی

صفحه‌ها