داعش و سلفي هرگز كاري از پيش نبرده و نمي‌ برند/ مسئولان پیشگیری کنند

تاریخ ارسال:ش, 03/20/1396 - 19:36
 آيت الله العظمی جوادی آملی در جمع مردم دماوند
آيت الله العظمی جوادی آملی در جمع مردم دماوند:

به گزارش خبرنگار ضیاءالصالحین به نقل از حوزه، حضرت آيت الله جوادی آملی در سخنانی در جمع مردم شهرستان دماوند، با  اشاره به حوادث تروریستی تهران و شهادت چندتن از هم ميهنان در این حملات، اظهار داشتند: وقتي كشوري پايگاه اساسي داشته باشد، نه به كسي حمله مي كند و نه اجازه خيال حمله كسي را به خود می دهد.
ایشان با اشاره به همزمانی حملات تروریستی تهران با ایام ماه مبارک رمضان، بیان داشتند: ماه مبارك رمضان خصایص ویژه ای دارد؛ سالكان الهي اين ماه را اول سالشان قرار مي دهند، قرآن در اين ماه نازل شد و نیز جنگ بدر هم در اين ماه اتفاق افتاد.
معظم له ادامه دادند:  اگر يك حادثه كوچكي در گوشه اي از كشور رخ داد به نحو سالبه كليه نباید هيچ اثري در جامعه بگذارد، چرا که ما پیروان پیغمبر(ص) و اميرمؤمنان(ع) هستیم؛ ما اميرمؤمنان(ع) را داریم، با آن همه شجاعت که با دست خالي به جاي پيغمبر(ص) خوابيد، ما پیامبر (ص) را داریم که در جنگ بدر که در همين ماه مبارك رمضان بود وقتی خيلي ها از ترس مي لرزيدند. راوی می گوید من ديدم وجود مبارك پيامبر از سرِ شب تا صبح كنار يك درخت دارد با خدا زمزمه مي كند گويا اصلاً فردا جنگي نيست، ما امت چنين پيغمبري هستيم.
این مرجع تقلید تاکید کردند: هرگز داعش و سلفي و تكفيري كاري از پيش نبرده و نمي برند، چرا که پیغمبر ما كسي است که ما را به شجاعت و شهامت تربيت كرد. دفاع مقدس ديگر قصه و تاريخ بيهقي و اينها نيست و مجاز نيستيم كه ترس به خود راه بدهيم.
حضرت آیت الله  جوادی آملی، شهادت جمعی از هم ميهنانمان در حملات تروریستی را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کردند: در خصوص عزيزاني كه شربت شهادت نوشيدند، مرحوم كليني در جلد پنج كافي دارد هيچ لذتي براي مؤمن به اندازه لذت مرگ نيست، الآن تمام افتخار ما اين است كه مثلاً دست ما به ضريح حضرت برسد، اگر كسي توفيقي پيدا كرده و كربلا مشرّف شده اگر دستش به ضريح رسيد ديگر خيلي خوشحال است، اما اگر خود حضرت به ديدن انسان بيايد چطور مي شود؟ مرحوم كليني نقل مي كند هيچ لذتي در تمام مدت عمر براي انسان نيست به آن اندازه اي كه مؤمن در زمان مرگ حسين بن علي(ع) را مي بيند. عزيزاني كه شربت شهادت نوشيدند ما چه مي دانيم چه لذتي داشتند!
ایشان در بخش دیگری از سخنان خود به وظایف مردم و مسئولین در پیشگیری از حوادث مشابه پرداختند و بیان داشتند: ماه رمضان ماه استغفار است، اين نمازها و روزه ها براي فكّ رهن است «ان انفسکم مرهونه بذنوبکم ففکوها باستغفارکم»، بنابراين این ماه بهترين فرصت هست برای آزادسازي كشور و نظام از هر سلطه داخلي و خارجي. خدا هم به ما فرمود بيگانه هر روز نقشه مي كشد ﴿ لا تَزالُ تَطَّلِعُ عَلي‏ خائِنَةٍ مِنْهُمْ ﴾ در قرآن فرمود مواظب باش، نفوذناپذيري يعني همين، بنابراين با این هوشیاری، هيچ نگراني نداشته باشيم چراکه مرگ براي ما فضيلت است و از خدا می خواهیم که شهادت كه بالاترين مرگ است را روزي ما كند، طوبی لنا و حسن مآب.
معظم له یادآور شدند: وظيفه ما مشخص است؛ حضرت فرمود: «خذوا حذركم» مرزهايتان را مواظب باشيد، كشورهايتان را مواظب باشيد، بيگانه را بشناسيد و آماده هم باشيد.
حضرت آیت الله جوادی آملی افزودند:در جريان انتظار از وجود مبارك امام صادق(ع) اين حديث را ما شنيديم که از حضرت سوال شد وظيفه ما در حال انتظار چيست؟ فرمود منتظِر كسي است كه ولو با يك تير آماده است، كسي كه اهل امور نظامي و رزم و تيراندازي نيست چطور منتظر باشد؟! فرمود ولو يك تير، خب يك «اللهمّ عجل لوليك الفرج» داريم و  یک تير؛ به يك دست گوهر به يك دست تيغ، لذا ما وظيفه مان اين است و هيچ هراسي هم نداريم

 

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.